Pôžičky a úvery cez bankomat

 

Banky prostredníctvom bankomatov ponúkajú svojim klientom ale aj klientom iných bánk rôzne pôžičky a úvery. Zväčša ide o kreditnú kartu, spotrebiteľský úver, kontokorent, hypotéku... Nejedná sa o záväznú ponuku. Celá transakcia končí prejvaním záujmu zo strany držiteľa karty o úver alebo pôžičku. Držiteľ karty zanechá na seba kontakt a banka ho následne kontaktuje.

Banky

Československá obchodná banka, a.s.ČSOB SR

 

ČSOB banka ponúka úvery i prostredníctvom všetkých bankomatov. Služba je určená klientom i neklientom banky. Vybrať si môžu kreditnú kartu, spotrebiteľský úver a povolené prečerpanie na bežnom účte.

Ponuka úverov cez bankomaty je jednoduchá a prehľadná. V hlavnom menu pribudla položka „chcem si požičať“. Po stlačení tejto voľby systém podľa čísla karty klienta rozpozná a zaradí do jednej z troch kategórií: ako klienta ČSOB, ktorý má predschválené limity úveru, klienta bez vopred schválených limitov alebo ako neklienta banky.

Klient ČSOB môže mať vopred schválené až štyri limity úverov; na obrazovke bankomatu sa mu zobrazí ponuka prvého zo štyroch ponúkaných produktov aj s výškou schváleného limitu. Klient môže potvrdiť záujem o ponúkaný produkt alebo si nechá zobraziť ďalšie možnosti. Úver môže získať aj bez toho, aby zdokladoval svoj príjem. Ak ide o neklienta ČSOB alebo klienta, ktorý nemá vopred schválené limity úverov, bankomat zobrazí ponuku všetkých úverov s limitom, ktorý je pre daný úver určený všeobecne. Po potvrdení niektorej voľby si bankomat vypýta telefónne číslo a čas, kedy môžu záujemcu špecialisti ČSOB kontaktovať.